BC/BD-450BA1-B03 Photo
BC/BD-450BA1-B03
Karyer Β· BC/BD (Vertical/Horizontal)
Power
760.0 W
Dimensions
3550 Γ— 1150 Γ— 960 mm
Model
FN050-4EK.4I.V7P1
Diameter
500 mm
Count
4
RPM
1230
Voltage
230 V
Phase
1-phase
Type
Dimensions
BC/BD-450BA1-B03 dimension drawing
Ref Dimension Value
A Sub-dimension A 3550 mm
C Sub-dimension C 930 mm
E Sub-dimension E 3300 mm
G Sub-dimension G 450 mm
H Sub-dimension H 800 mm
K Sub-dimension K 3800 mm
Length (overall) 3550 mm
Width / Depth 1150 mm
Height (overall) 960 mm